Byków 1

LAKIERNIA PRZEMYSŁOWA w Bykowie to jedna z pięciu lakierni Alucrom Sp. z o.o. w Polsce.

Zakład Byków 1 świadczy usługi malowania na mokro (malowanie hydrodynamiczne) farbami wodorozcieńczalnymi i rozpuszczalnikowymi. Używamy przyjaznych dla środowiska systemów na bazie wody. Nasza dbałość o środowisko potwierdzona jest certyfikatem ISO 14001. Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych (sposób malowania na mokro) to to jeden z wiodących typów malowania w tym zakładzie, malowanie te cechuje go precyzyjnie wykończona powierzchnia.

Oddział ten specjalizuje się również w malowaniu dekoracyjnym elementów wielkogabarytowych takich jak: ramy autobusów, pojazdów szynowych i naczep. Realizujemy także projekty dla rynku offshare m.in. malowanie elementów turbin wiatrowych. Świadczymy również usługi wg wymagań NORSOK M-501. Wysokie standardy procesów realizowanych w zakładzie Byków 1 są potwierdzone nie tylko certyfikatem ISO 9001, ale również przez wewnętrznego inspektora Frosio.

Świadczymy także kompleksową usługę malowania antykorozyjnego C4, malowania antykorozyjne C5, które jest dedykowane zabezpieczeniu przed korozją w środowisku przemysłowym (C5H, C4H). Rozwiązania nasze w tej dziedzinie zapewniają długotrwałą ochronę zarówno w przypadku renowacji skorodowanej stali oraz zabezpieczenia antykorozyjnego nowej stali.

Zakład świadczy również usługi przygotowania powierzchni m.in. śrutowanie, korundowanie stali nierdzewnej. Śrutowanie odbywa się zarówno śrutem staliwnym jak i metalami nieżelaznymi, takimi jak korund, głównie w przypadku elementów ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zorganizować usługi towarzyszące malowaniu, zarówno w procesie przygotowania powierzchni (szpachlowanie), jak i wspierające procesy końcowe takie jak: specjalistyczne pakowanie, konfekcjonowanie czy bezpośrednie wysyłki do klientów końcowych.

Zakład Byków 1 realizuje także projekty z wykorzystaniem technologii Blygold, której Alucrom jest jedynym, oficjalnym przedstawicielem w Polsce.

Nasza historia i wyzwania

Lakiernia w Bykowie powstała w 2003 roku, w którym to podpisano kontrakt na malowanie ram autobusowych, następnie montowanych we wrocławskiej fabryce Volvo. Kolejnym krokiem było otrzymanie zlecenia na malowanie części do maszyn budowlanych dla Volvo Construction Equipment, co zaowocowało długoletnią kooperacją.

Nasza firma nieustannie rozwijała swoją działalność i tak w roku 2005, nawiązaliśmy współpracę w zakresie ochrony antykorozyjnej podzespołów do wózków widłowych dla firmy Kalmar. Otwierając się na kolejne rynki, podjęliśmy się realizacji zleceń dla uznanych na świecie producentów pojazdów szynowych, takich jak Alstom, Bombardier, Solaris i Stadler.

Jednymi z bardziej wymagających projektów, które zostały wykonane w lakierni w Bykowie było malowanie poszycia bocznego do metra w miastach Riyadh (Arabia Saudyjska) oraz Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie), jak również wagonów tramwajowych, przewożących obecnie pasażerów w miejscowości Lipsk (Niemcy).

Mamy bogate doświadczenie w aplikacji złożonych systemów malarskich, stosowanych m.in. na konstrukcjach typu off-shore. W ostatnich latach nawiązaliśmy także współpracę z wiodącymi producentami ram i naczep wywrotek w kraju.

Jesteśmy przygotowani na lakierowanie konstrukcji różnych rozmiarów, od wielkogabarytowych po drobne podzespoły montażowe. Jeśli szukają Państwo lakierni oferującej korundowanie stali nierdzewnej, malowanie antykoryzyjne C5 i C4, malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowychmalowanie maszyn rolniczych i przemysłowych we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu!

Byków 1

Byków, ul. Betonowa 1, 55-095 Mirków, Polska

+48 538 242 539

Dane techniczne

Kabina śrutownicza: 16 x 4,5 x 4,5 m

Kabina lakiernicza 1: 16 x 4,5 x 4,5 m

Kabina lakiernicza 2: 10 x 4,5 x 4,5 m

Trawersa: 13 ton