Lakiernia przemysłowa

Byków 1

Alucrom Sp. z o.o. Zakład Byków 1

Kabina lakiernicza 1: 16 x 4,5 x 4,5 m
Kabina lakiernicza 2: 10 x 4,5 x 4,5 m
Kabina śrutownicza: 16 x 4,5 x 4,5 m
Trawersa: 13 ton

Praca w Alucrom

Skontaktuj się z naszym rekrutrem aby pozyskać więcej informacji o pracy w naszych zakładach.
Dołącz do naszego zespołu!

Lakiernia przemysłowa Byków

LAKIERNIA PRZEMYSŁOWA w podwrocławskim Bykowie to jedna z czterech lakierni Alucrom Sp. z o.o. w Polsce. Zakład ten specjalizuje się w obróbce powierzchni różnego rodzaju w celu ich odnowienia, nadania im dodatkowych właściwości oraz ochrony przed korozją. Dzięki doskonałemu zapleczu technicznemu nasza lakiernia może świadczyć usługi dla wielu baraży, a specjalizuje się w malowaniu konstrukcji stalowych i malowaniu wielkogabarytowym. Podejmujemy się również obróbki materiałów, które ze względu na swoją specyfikę wymagają użycia specjalistycznych metod.

Na usługi wykonywane w zakładzie Byków 1 składają się: przygotowanie powierzchni oraz docelowe lakierowanie przemysłowe. Pierwszy rodzaj usług polega na obróbce strumieniowo-ściernej, której celem jest oczyszczenie danej konstrukcji z zabrudzeń, śladów korozji i starych powłok ochronnych. W zależności od tego, z jaką powierzchnią mamy do czynienia wykorzystujemy w tym celu metody takie jak obróbka śrutem staliwnym,  piaskiem, korundowanie. Mnogość możliwości technologicznych, jakimi dysponujemy, pozwala nam na dużą elastyczność w doborze środków, dzięki czemu późniejsze malowanie konstrukcji stalowych, aluminiowych, miedzianych, mosiężnych lub wykonanych z innych materiałów przebiega w sposób sprawny, przewidywalny i maksymalnie skuteczny.

Świadczymy usługi lakierowania takie jak malowanie konstrukcji stalowych, a także lakierowanie innych powierzchni przemysłowych. Oznacza to nałożenie specjalistycznych powłok ochronnych na wcześniej oczyszczoną powierzchnię, dzięki którym materiał, z jakiego zrobiona jest konstrukcja, odzyskuje dawną świetność, staje się odporny na korozję, uzyskuje nowe właściwości takie jak ognioodporność czy podwyższoną ochronę szkodliwe działanie substancji chemicznych.

 

Hydrodynamiczne malowanie konstrukcji stalowych

Zakład Byków 1 świadczy usługi malowania na mokro (malowanie hydrodynamiczne) farbami wodorozcieńczalnymi i rozpuszczalnikowymi. Używamy przyjaznych dla środowiska systemów na bazie wody. Nasza dbałość o kwestie ekologiczne potwierdzona jest certyfikatem ISO 14001.

Hydrodynamiczne malowanie to jedna z wiodących technik nakładania powłok ochronnych w tym zakładzie. Polega ona na zastosowaniu agregatu hydrodynamicznego, który aplikuje farbę na docelową powierzchnię pod dużym ciśnieniem przez bardzo małe otwory dyszy. Pod wpływem ciśnienia cząsteczki farby ulegają rozdrobnieniu na bardzo małe kropelki, dzięki czemu uzyskują one doskonałą przyczepność do podłoża. Technika hydrodynamiczna zapewnia również bardzo dużą wydajność, precyzję, równomierne rozłożenie powłoki ochronnej oraz znaczną oszczędność czasu — proces malowania konstrukcji stalowych tą metodą przebiega znacznie szybciej niż w przypadku alternatywnych sposobów nakładania farby.

Pozostałe usługi

Oddział Byków 1 specjalizuje się również w malowaniu dekoracyjnym elementów wielkogabarytowych takich jak: ramy autobusów, pojazdów szynowych i naczep. Realizujemy także projekty dla rynku offshare m.in. malowanie elementów turbin wiatrowych. Świadczymy również usługi wg wymagań NORSOK M-501. Wysokie standardy procesów realizowanych w zakładzie Byków 1 są potwierdzone nie tylko certyfikatem ISO 9001, ale również przez wewnętrznego inspektora Frosio.

Świadczymy także kompleksową usługę antykorozyjnego malowania konstrukcji stalowych C4 oraz malowania antykorozyjnego C5, które jest dedykowane zabezpieczeniu materiału przed korozją w środowisku przemysłowym (C5H, C4H). Nasze rozwiązania w tej dziedzinie zapewniają długotrwałą ochronę zarówno w przypadku renowacji skorodowanej stali, jak i zabezpieczenia antykorozyjnego nowej stali.

Zakład Byków 1 świadczy również usługi przygotowania powierzchni m.in. śrutowaniekorundowanie stali nierdzewnej. Śrutowanie odbywa się zarówno śrutem staliwnym, jak i metalami nieżelaznymi, takimi jak korund, głównie w przypadku elementów ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zorganizować usługi towarzyszące (np. malowaniu konstrukcji stalowych). Możemy pomóc zarówno w procesie przygotowania powierzchni (szpachlowanie), jak i wykonując czynności wspierające procesy końcowe takie jak: specjalistyczne pakowanie i konfekcjonowanie produktów czy ich bezpośrednia wysyłka do Klienta końcowego.

Zakład Byków 1 realizuje także projekty z wykorzystaniem technologii Blygold, której Alucrom jest jedynym, oficjalnym przedstawicielem w Polsce. Dzięki niej możemy z najwyższą skutecznością zabezpieczać przed korozją urządzenia takie jak m.in. wymienniki ciepła, klimatyzatory czy centra wentylacyjne zapewniając im ochronę na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zwiększeniu ich wydajności.

Nasza historia i wyzwania, jakich się podejmujemy

Lakiernia w Bykowie powstała w 2003 roku, w którym to podpisano kontrakt na malowanie ram autobusowych, następnie montowanych we wrocławskiej fabryce Volvo. Kolejnym krokiem, było otrzymanie zlecenia na malowanie części do maszyn budowlanych dla Volvo Construction Equipment, co zaowocowało długoletnią kooperacją.

Nasza firma nieustannie rozwijała swoją działalność i tak w roku 2005, nawiązaliśmy współpracę w zakresie ochrony antykorozyjnej podzespołów do wózków widłowych dla firmy Kalmar. Otwierając się na kolejne rynki, podjęliśmy się realizacji zleceń dla uznanych na świecie producentów pojazdów szynowych, takich jak Alstom, Bombardier, Solaris i Stadler.

Jednymi z bardziej wymagających projektów, które zostały wykonane w lakierni w Bykowie, było malowanie poszycia bocznego do metra w miastach Riyadh (Arabia Saudyjska) oraz Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie), jak również wagonów tramwajowych, przewożących obecnie pasażerów w miejscowości Lipsk (Niemcy).

Mamy bogate doświadczenie w aplikacji złożonych systemów malarskich, stosowanych m.in. na konstrukcjach typu off-shore. W ostatnich latach nawiązaliśmy także współpracę z wiodącymi producentami ram i naczep wywrotek w kraju. Jesteśmy przygotowani na lakierowanie konstrukcji różnych rozmiarów, od wielkogabarytowych po drobne podzespoły montażowe. O naszym profesjonalizmie świadczy nasza ugruntowana pozycja na rynku krajowym i międzynarodowym, liczni partnerzy biznesowi, opinie zadowolonych Klientów oraz ilość zrealizowanych przez nas projektów.

Jeśli szukają Państwo lakierni oferującej korundowanie stali nierdzewnej, malowanie antykoryzyjne C5 i C4, malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych, malowanie maszyn rolniczych i przemysłowych we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu!

Oprócz wymienionych wyżej usług oferujemy, również lakierowanie przeciwpożarowe.

 

 

Skontaktuj się z naszym ekspertem

    Kontaktując się z nami, dane, które wpiszesz w formularzu zostaną zapisane. Zapisujemy te informacje, aby móc przetwarzać Twoje pytania i opinie. Gdy informacje nie są już potrzebne, usuwamy je. Informacje nie są wykorzystywane w żadnym innym celu. Więcej o tym jak przetwarzamy Twoje dane osobowe przeczytasz na https://www.granitor.se/pl/ochrona-danych

    Inne nasze lakiernie