Malowanie na mokro

Branże, dla których realizowaliśmy projekty malowania na mokro

- Automotive
- Budownictwo i konstrukcje
- Kolejnictwo
- Maszyny budowlane, rolnicze i komunalne
- Przemysł obronny, malowanie strategiczne
- HVAC
- Oil & gas
- Branża energetyczna
- Branża morska i offshore
- Branża chemiczna
- Branża wodno-kanalizacyjna
- Malowanie dekoracyjne
Zobacz nasze certyfikaty

Malowanie detali różnych wielkości: od małych do wielkogabarytowych

Oferujemy malowanie na mokro materiałów o różnych gabarytach od małych elementów przez średnie, do wielkogabarytowych i o różnym przeznaczeniu. Podczas lakierowania zwracamy uwagę nie tylko na uzyskany rezultat ochronny, ale także na estetykę malowanej przez nas powierzchni — na życzenie Klienta możemy użyć różnokolorowych farb, łącząc je w taki sposób, by lakierowany materiał otrzymał pożądany przez niego efekt wizualny. Nasza oferta obejmuje nie tylko sam proces lakierowania na mokro, ale także, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta, dodatkowe usługi pomocnicze. Wszystkie realizacje dostosowujemy do wymagań Klienta, dlatego cennik naszych usług jest ustalany indywidualnie.
Zobacz nasze realizacje

Malowanie na mokro w okolicy Wrocławia i Kielc

Prowadzimy usługę malowania na mokro w dwóch zakładach w Bykowie koło Wrocławia, a także w Dębskiej Woli niedaleko Kielc, dzięki czemu odległość do Klienta nie jest problematyczna. W naszych zakładach lakierowanie na mokro odbywa się za pomocą farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych. Posiadamy nowoczesne systemy lakiernicze, dzięki którym proces zabezpieczania obrabianych elementów przed korozją jest jeszcze bardziej wydajny.
Zakład Byków 1 specjalizuje się w malowaniu elementów wielkogabarytowych zarówno pod kątem ochronnym, jak i dekoracyjnym. Zakład Alucrom w Dębskiej Woli k. Kielc świadczy usługi malowania na mokro przede wszystkim konstrukcji stalowych wykorzystywanych w przemyśle budowlanym i energetycznym oraz specjalizuje się także w malowaniu pojazdów i elementów militarnych.
Zobacz nasze zakłady

Jak wygląda proces malowania na mokro?

Malowanie na mokro polega na nakładaniu płynnej farby, metodą natryskową, na powierzchnię w celu stworzenia warstwy ochronnej o właściwościach antykorozyjnych i estetycznych. Kluczowym elementem tego procesu jest precyzyjne nakładanie farby w krótkich odstępach czasu, aby zapewnić równomierne pokrycie i wiązanie warstw. Ta metoda gwarantuje dokładne pokrycie nawet najbardziej skomplikowanych detali, eliminując smugi, zgrubienia i pęcherze powietrza. Jest także ekonomiczna, wymaga mniejszej ilości farby i krótszego czasu aplikacji w porównaniu z innymi technologiami. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy używać specjalistycznych komór lakierniczych, utrzymywać odpowiednią temperaturę suszenia oraz standardy jakości.
Proces malowania na mokro krok po kroku

Zalety malowania na mokro

✔️ możliwość tworzenia różnorodnych wzorów i kombinacji kolorystycznych
✔️ trwała i skuteczna ochrona przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi
✔️ można stosować na różne powierzchnie
✔️ wysoka wydajność i szybkość aplikacji farby, przy najwyższej jakości
✔️ ekonomiczna technologia zabezpieczania antykorozyjnego
✔️ dokładne pokrycie nawet detali o skomplikowanych kształtach
✔️ generuje niewiele szkodliwych substancji dla środowiskaDlaczego warto malować na mokro?

Jakie materiały malujemy na mokro?

- stal czarna
- stal ocynkowana
- aluminium
- żeliwo
- odkuwki


Artykuły, które mogą Ciebie zainteresować

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Nasze usługi