Dębska Wola

Oddział Alucrom w Dębskiej Woli koło Kielc to nowoczesny zakład lakierniczy specjalizujący się w usługach obróbki strumieniowo-ściernej oraz malowania na mokro elementów wielkogabarytowych takich jak np. konstrukcje stalowe wykorzystywane w przemyśle budowlanym i energetycznym oraz pojazdy ciężkie. Podczas prac malarskich stosujemy zaawansowane technologie ochrony przed korozją przy użyciu wysokiej klasy systemów lakierniczych. Wszystkie procesy realizowane w zakładzie w Dębskiej Woli k. Kielc spełniają międzynarodowe normy jakościowe i środowiskowe, które zostały potwierdzone certyfikatami ISO 9001 i ISO 14001.

Śrutowanie stali wykonywane przez mężczyznę w zakładzie w Kielcach

Usługi, jakie świadczymy w zakładzie w Dębskiej Woli

W zakładzie w Dębskiej woli świadczymy szereg usług z zakresu obróbki powierzchni i zabezpieczeń antykorozyjnych takich jak:

Śrutowanie konstrukcji stalowych — Śrutowanie stali to proces polegający na oczyszczaniu powierzchni stalowych za pomocą śrutu z różnego rodzaju pozostałości i osadów takich jak rdza, lakier, farba, pył itp. Uzyskana w ten sposób gładka powierzchnia doskonale nadaje się do dalszej obróbki i nałożeniu na nią powłok antykorozyjnych.

Piaskowanie — Oczyszczanie powierzchni z różnego rodzaju powłok za pomocą piasku wypychanego pod wysokim ciśnieniem. Ta metoda dobrze sprawdza się wobec miejsc trudnodostępnych i konstrukcji wielkogabarytowych. Piasek ułatwia również późniejsze malowanie, ponieważ zapewnia czyszczonym elementom doskonałą przyczepność farby.

Lakierowanie na mokro — metoda nakładania farby ochronnej o właściwościach antykorozyjnych na różnego typu powierzchnie. W przeciwieństwie do malowania proszkowego nie wymaga stosowania pieca lakierniczego, więc można ją wykorzystać do niemal każdego materiału niezależnie od gabarytów i stopnia odporności na wysokie temperatury. Malowanie na mokro pełni również funkcje dekoracyjne.

Zakład wyposażony jest w kabinę śrutowniczą (14 × 3,8 m) i lakierniczą (12 × 3,6 m), a także podnośnik dźwigowy (10 t), dzięki czemu możemy poddać obróbce nawet powierzchnie o niestandardowym kształcie i dużych gabarytach.

Oprócz wyżej wymienionych usług, zakład w Dębskiej Woli k. Kielc realizujemy także kompleksowy proces przygotowania powierzchni w zakresie szpachlowania, mycia i odtłuszczania. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zorganizować również usługi towarzyszące malowaniu takie jak: specjalistyczne pakowanie, podmontaże czy bezpośrednie wysyłki do Klientów finalnych.

Zakład wyposażony jest w kabinę śrutowniczą (14 × 3,8 m) i lakierniczą (12 × 3,6 m), a także podnośnik dźwigowy (10 t), dzięki czemu możemy poddać obróbce nawet powierzchnie o niestandardowym kształcie i dużych gabarytach.

Alucrom — najwyższa jakość ochrony antykorozyjnej

Alucrom to polsko-szwedzka firma działająca w Polsce od 2003 roku. Posiadamy swoje oddziały na terenie województwa dolnośląskiego (okolice Wrocławia — Byków, Oleśnica) oraz świętokrzyskiego (okolice Kielc — Dębska Wola) specjalizując się w nakładaniu powłok antykorozyjnych. Zastosowanie nowoczesnej technologii, indywidualne podejście do potrzeb Klienta, profesjonalizm kadry i szeroki zakres świadczonych usług sprawiły, że od wielu lat cieszymy się zaufaniem branży automotive, producentów maszyn oraz firm budowlanych. Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszej oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Dębska Wola

Dębska Wola ul. Pińczowska 25, 26-026 Morawica, Polska

+48 538 242 539

Dane techniczne

Kabina śrutownicza: 14 x 3,8 m

Kabina lakiernicza: 12 x 3,6 m

Podnośnik dźwigowy: 10 t

Piec: do 80 °C