Hydropiaskowanie

Alucrom świadczy usługi hydropiaskowania jako uzupełnienie tradycyjnego piaskowania. Oczyszczanie na mokro jest przyjazną dla środowiska alternatywą, w której pod wysokim ciśnieniem używana jest tylko woda.

Piaskowanie na mokro jest szczególnie potrzebne, gdy istnieje ryzyko pożaru lub wybuchu lub gdy chce się uniknąć zapylenia, które pojawia się przy tradycyjnym piaskowaniu. Stosowanie piaskowania wodą zakłada, że ​​powierzchnia została wcześniej piaskowana w tradycyjny sposób, ponieważ sama woda nie może nadać stali profilu powierzchni.

Zaletą jest brak iskrzenia podczas procesu piaskowania na mokro. Powierzchnia musi być oczyszczona z tłuszczu, farby, chlorków, brudu i soli. Dotyczy to szczególnie mocno skorodowanej stali. Proces piaskowania na mokro zapewnia długą żywotność systemu malarskiego. Oczyszczanie wodą jest odpowiednie do powierzchni stalowych, takich jak części samochodowe, dachy z metalem i powierzchnie z szorstką powłoką. Oczyszczanie wodą wykonuje się od 68 do 1700 barów.

Piaskowanie na mokro zapewnia długą żywotność systemu malarskiego. Hydropiaskowanie jest również metodą przyjazną dla środowiska, ponieważ ilość odpadów po obróbce wstępnej może zostać drastycznie zmniejszona.

< 68 bar = mycie niskociśnieniowe

68 - 680 bar = mycie wysokociśnieniowe

680 - 1700 bar = hydropiaskowanie

> 1700 bar = hydropiaskowanie pod bardzo wysokim ciśnieniem

Metale lekkie na bazie magnezu

Hydropiaskowanie realizujemy w: