Obróbka strumieniowo-ścierna przy użyciu śrutu staliwnego

Obróbka strumieniowo-ścierna śrutem stalowym to niezwykle wydajna i bardzo efektywna metoda czyszczenia elementów stalowych oraz przygotowania ich do dalszych procesów, takich jak np. malowanie proszkowe. Śrutowanie stali zapewnia usunięcie zabrudzeń i uzyskanie gładkiej powierzchni, dzięki której nadaje się ona do dalszej obróbki lub ponownego wykorzystania.
Proces śrutowania konstrukcji stalowych

Śrutowanie stali polega na wykorzystaniu śrutu jako materiału ściernego, który pod wpływem sprężonego powietrza oczyszcza powierzchnię stalowego materiału z różnego rodzaju powłok i pozostałości, takich jak rdza, farba czy lakier. W zależności od zapotrzebowania Klientów i stanu śrutowanej konstrukcji stalowej można zastosować obróbkę o różnym stopniu intensywności. Obróbka lekka usuwa powierzchowne zabrudzenia takie jak pył, rdza, lakier a dokładna czyści powierzchnię niemal całkowicie. Istnieje również opcja całkowitego wyczyszczenia, która usuwa 100% zabrudzeń, uzyskując w ten sposób idealnie gładką powierzchnię śrutowanej konstrukcji.

Staliwny śrut, wykorzystywany podczas tego procesu jest ścierniwem wykonanym ze stopionego żelaza. To twardy i jednocześnie niedrogi środek do śrutowania. Nadaje czyszczonej powierzchni wykończenie ze srebrnym połyskiem i odpowiednią chropowatością. Śrut staliwny jest dostępny zarówno w formacie okrągłym, jak i łamanym/ ostrokątnym. Oprócz stali, czyszczenie za pomocą śrutu znajduje zastosowanie dla takich materiałów jak: beton, kamień i metal.

Nasza oferta — śrutowanie stali we Wrocławiu i okolicach

Alucrom oferuje obróbkę strumieniowo-ścierną przy użyciu śrutu staliwnego w naszych zakładach w Bykowie i Oleśnicy niedaleko Wrocławia. Poza Dolnym Śląskiem działamy również na terenie województwa świętokrzyskiego w Dębskiej Woli, koło Kielc.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn do śrutowania stali, jesteśmy w stanie poddać temu procesowi nawet złożone konstrukcje o dużej powierzchni. Nasze zakłady w Bykowie koło Wrocławia (Byków 1) i Dębskiej Woli są specjalnie przystosowane do wielkogabarytowych projektów m.in. z branży motoryzacyjnej (np. ramy pojazdów, naczepy).

Poza śrutowaniem stali oferujemy także kompleksowe usługi w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych. Czyszczenie powierzchni za pomocą śrutu zwiększa przyczepność nakładanych na nią powłok. Tak oczyszczony materiał możemy poddać również dalszej obróbce, jak fosforanowanie cynkowe, malowanie na mokro czy lakierowanie proszkowe.

Contracting — działamy w terenie i bezpośrednio u naszych Klientów

Oferta Alucrom jest elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego naszego Klienta. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, dzięki czemu możemy podjąć się trudnych zleceń wymagających działania poza terenem należących do nas zakładów. W ramach Contractingu świadczymy usługę śrutowania konstrukcji stalowych nie tylko w okolicach Wrocławia, ale również bezpośrednio u naszych Klientów.

Nasz sprzęt do śrutowania stali może być stosowany m.in. w cysternach, na mostach i pokładach statków. Jest na tyle mobilny, że w prosty i ekonomiczny sposób możemy używać go w terenie.

Alucrom jest Szwedzką firmą, która działa na terenie Polski już od ponad 20 lat, ciesząc się zaufaniem coraz większej liczby Klientów. Posiadamy wiedzę, doświadczenie, przeszkoloną kadrę oraz odpowiednie warunki, aby świadczyć usługi jak najlepszej jakości w dziedzinie obróbki powierzchni i zabezpieczeń antykorozyjnych. Wszystkich zainteresowanych ofertą naszej firmy serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Śrutowanie śrutem staliwnym ma zastosowanie dla materiałów takich jak:

- stal

- beton

- kamień

- metal

Obróbkę strumieniowo - ścierną śrutem staliwnym realizujemy w: