Lakierowanie przeciwpożarowe

Alucrom oferuje malowanie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych zarówno dla obiektów tzw. „pożarów celulozowych” (budynki mieszkalne, hale sportowe, centra handlowe), jak i tzw. obiektów „pożarów węglowodorowych” (rafinerie, petrochemia, składy ropy naftowej). Nasi specjaliści od obróbki powierzchni są certyfikowani w zakresie malowania przeciwpożarowego pasywnej ochrony przeciwpożarowej na bazie epoksydów dla obiektów naftowych, gazowych lub chemicznych.

Z Alucrom bezpieczniej

Na odporność na ogień pomalowanego elementu wpływają nie tylko właściwości farby, ale również dokładność w przygotowaniu powierzchni, która ma zostać pomalowana. Odpowiednio przeprowadzone malowanie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych przyczyni się nie tylko do lepszej ochrony konkretnych elementów, ale także do większego bezpieczeństwa osób znajdujących się wokół.

Certyfikaty powłok ognioochronnych

Alucrom posiada również certyfikaty powłok „Chartek Fireproofing” i „Jotachar Fireproofing”. Te dwa materiały przeciwpożarowe są zatwierdzone przez Lloyds, DNV i ABS i spełniają wymagania NORSOK M-501 i ANSI / UL 1709. ANSI / UL 1709 to metoda testowa opisana przez American Petroleum Institute w ich normie API 2218 (Fireproofing Practices w zakładach przetwórstwa naftowego i petrochemicznego).

Malowanie przeciwpożarowe gwarantuje bezpieczeństwo malowanych przez nas produktów oraz minimalizuje uszkodzenia budynków i infrastruktury. Malowanie ogniochronne belek, ram i innych konstrukcji stalowych odbywa się zwykle w klasie korozyjności C1-C4.

Świadczymy usługi malowania przeciwpożarowego zarówno w naszych lakierniach jak i u na miejscu u klienta.