BLOG

Certyfikat WSK, czyli bezpieczeństwo transakcji

Certyfikat WSK, czyli bezpieczeństwo transakcji w międzynarodowym obrocie wyrobami o znaczeniu strategicznym


 

W dzisiejszym Świecie, w którym zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa są coraz bardziej złożone i trudne do przewidzenia, wszelkie restrykcje w kontekście bezpieczeństwa odgrywają ważną rolę. Alucrom posiada certyfikowany Wewnętrzny System Kontroli (WSK). Umożliwia nam to realizację usług malowania i obróbki powierzchni w projektach strategicznych/ militarnych dla rynków zagranicznych.

 

 

Znaczenie

Certyfikat WSK służy utrzymaniu bezpieczeństwa transakcji i jest ukierunkowany na zapobieganie transakcjom naruszającym prawo w międzynarodowym obrocie wyrobami o znaczeniu strategicznym.

 

Filary WSK

  1. Znaj swojego partnera handlowego.
  2. Znaj parametry techniczne towaru, który sprzedajesz.
  3. Miej wiedzę do czego ten wyrób może być użyty.

 

W praktyce

WSK obejmuje proces realizacji transakcji dot. obrotu zagranicznego, który ma na celu jak najdokładniejsze sprawdzenie transakcji i ograniczenie wynikającego z niej ryzyka. To elementy analityczne: klasyfikacja towarów, analiza listy odmów, analiza ryzyka transakcji, jak i wykonawcze: wstrzymywanie transakcji, powiadamianie, anulowanie transakcji, zezwolenia.

 

Wartość

WSK to nie tylko wymóg prawny, dla nas jest to narzędzie, które pomaga zapewnić bezpieczeństwo transakcji. To także potwierdzenie naszego zaangażowania w bezpieczeństwo państwa i wkład w utrzymanie międzynarodowego pokoju.

Zobacz nasze certyfikaty

 

Jeśli szukasz bezpiecznego dostawcy usług malowania strategicznego, który posiada koncesje MSWiA oraz certyfikat WSK, skontaktuj się z nami. Wspólnie budujmy bezpieczną przyszłość!

 

Masz pytania. Zapraszamy do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.