BLOG

Czy lakiernia przemysłowa może być ekologiczna?

Czy lakiernia przemysłowa może dbać o środowisko?


 

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o środowisko staje się coraz bardziej istotna, firmy na całym świecie poszukują sposobów, aby zmniejszyć swój wpływ na planetę. Jeden z sektorów, który często kojarzy się z intensywnym zużyciem energii i zasobów oraz zanieczyszczeniem środowiska, to przemysł lakierniczy. Jednak, czy w takim przypadku jest możliwe prowadzenie działalności w sposób zrównoważony dla środowiska?

 

 

Stawiamy na zrównoważony rozwój środowiskowy

Troska o środowisko nie jest tylko frazą, to integralna część naszej filozofii biznesowej. Jako firma zajmująca się lakierowaniem wiemy, że nasze procesy nie są obojętne dla środowiska. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować negatywny wpływ naszej działalności.

 

Proekologiczne malowanie przemysłowe

W ostatnich latach wykonaliśmy szereg projektów mających na celu zmniejszenie zużycia mediów w naszych zakładach produkcyjnych, m. in.:

  • instalacja rekuperacji – wprowadziliśmy system odzysku ciepła z procesu produkcyjnego, który pomaga zminimalizować straty energii poprzez efektywne wykorzystanie ciepła powietrza wewnętrznego.
  • modernizacja oświetlenia – Wymieniliśmy stare świetlówki na energooszczędne źródła światła LED, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.
  • zakup sprężarek śrubowych zmiennoobrotowych – Zainwestowaliśmy w nowoczesne sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe, które są bardziej wydajne i ekologiczne w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.
  • wykonanie instalacji fotowoltaicznej – Wykonaliśmy instalacje fotowoltaiczną by produkować własną zieloną energię, co pozwoli na redukcję emisji CO2 i oszczędności energetyczne.

 

W jednym z naszych zakładów, zakończona w grudniu 2023 instalacja fotowoltaiczna docelowo ma przynieść oszczędności, polegające na wyprodukowaniu własnej zielonej energii w ilości 49 MWh rocznie, co przy obecnym poziomie zużycia energii elektrycznej stanowi ok 10% zużycia zakładu.

Ponadto kładziemy bardzo duży nacisk na korzystanie z materiałów, które minimalizują efekt środowiskowy, np. wysokowypełnione lakiery przemysłowe. Im wyższa zawartość części stałych (podawana w %), tym mniejsza emisja LZO (lotne związki organiczne), które odparowują po lakierowaniu.

 

Certyfikat ISO 14001

Nasza dbałość o środowisko znajduje również potwierdzenie w posiadanym przez nas certyfikacie ISO 14001. Certyfikat ten jest nie tylko formalnym wyrazem naszych wysiłków, ale również świadectwem gotowości do przestrzegania najwyższych standardów środowiskowych.

Zobacz nasze certyfikaty

 

Jeśli szukasz ekologicznego dostawcy usług malowania, który dba o środowisko tak samo jak Ty, skontaktuj się z nami.  Razem możemy tworzyć zrównoważoną przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń.

Masz pytania. Zapraszamy do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.