BLOG

Czy zwracasz uwagę na środowisko podczas usprawnień?

Proekologiczna lakiernia i redukcja LZO – czyli jak w Alucrom Polska dbamy o środowisko


 

W dzisiejszych czasach, troska o środowisko naturalne staje się niezwykle istotnym elementem każdej działalności przemysłowej. Przemysł, choć niezaprzeczalnie kluczowy dla rozwoju gospodarczego, często generuje również negatywny wpływ na ekosystemy. Dlatego też, firmy działające w przemyśle coraz częściej podejmują działania mające na celu minimalizację negatywnych skutków swojej działalności dla środowiska.

 

 

Redukcja emisji LZO

W kwietniu 2023 roku w jednym z naszych zakładów został wyposażony w nową pompę niskociśnieniową do nanoszenia powłok lakierniczych. Decyzja ta była także częścią naszego zaangażowania w ochronę środowiska poprzez redukcję Lotnych Związków Organicznych (LZO). Dzięki zastosowaniu nowej technologii udało nam się w ciągu zaledwie 4 miesięcy zmniejszyć emisję LZO o 430 kg, co znacząco poprawiło nasz ślad węglowy.

 

Proekologiczne malowanie przemysłowe

Jesteśmy także zaangażowani w testowanie nowych produktów, które mogą pomóc nam dalej ograniczyć nasz wpływ na środowisko. Aktualnie przeprowadzamy testy środka do czyszczenia powierzchni, który zawiera około 20% LZO, podczas gdy używane obecnie produkty zawierają aż 83,6%. Jeśli testy te okażą się pomyślne, będziemy w stanie rocznie zredukować emisję LZO o kolejne 478 kg!

 

Instalacja fotowoltaiczna

W dalszym ciągu nieustannie poszukujemy nowych sposobów na zmniejszenie naszego śladu węglowego. Niedawno zakończyliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej w jednej z naszych lakierni. Dzięki wykorzystaniu mocy słońca, planujemy wyprodukować 50 MWh energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) rocznie. To kolejny krok w naszej misji dbania o naszą planetę i przyczyniania się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości. Docelowo planujemy takie rozwiązania we wszystkich naszych lakierniach.

W Alucrom Polska podejmujemy działania, aby, korzystając z alternatywnych źródeł energii, nie tylko stabilizować koszty, uniezależniać się od cen energii, ale przede wszystkim, aby minimalizować niekorzystny wpływ na środowisko.

 

Certyfikat ISO 14001

Posiadany certyfikat potwierdza naszą zaangażowanie w ochronę środowiska oraz jest wyrazem gotowości do przestrzegania najwyższych standardów środowiskowych i zasad zrównoważonego rozwoju. Stanowi on formalne uznanie naszych wysiłków w zakresie minimalizacji negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko.

Zobacz nasze certyfikaty

 

Jeśli szukasz świadomego dostawcy usług malowania, który dba o środowisko tak samo jak Ty, skontaktuj się z nami.  Razem możemy tworzyć zrównoważoną przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń.

Masz pytania. Zapraszamy do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.