BLOG

Dlaczego warto malować na mokro?

Zalety malowania na mokro – czyli dlaczego warto wybrać tę metodę malowania przemysłowego?


 

Zastanawialiście się, dlaczego malowania na mokro jest tak powszechne i cenione?

Malowanie  na mokro, znane także jako malowanie natryskowe lub malowanie hydrodynamiczne to technika pokrywania powierzchni farbą rozpyloną pod dużym ciśnieniem.  Podczas procesu malowania farba ulega wyrzucaniu przez dyszę w postaci mikroskopijnych kropelek, które docierają nawet do najmniejszych szczelin elementu. W uproszeniu, malowanie natryskowe składa się z takich etapów jak: czyszczenie elementów  z korozji (usunięcie rdzy i osadu), mycie powierzchni oraz jej odtłuszczenie, malowanie farbą podkładową i właściwe malowanie natryskowe.

Jak wygląda proces malowania na mokro?

 

 

Zalety

Trwałość i ochrona

Malowanie na mokro gwarantuje niezwykle trwałe efekty, które skutecznie chronią powierzchnię przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki odpowiednio dobranym farbom i technikom aplikacji uzyskujemy warstwę ochronną, która utrzymuje się przez długi czas, zapewniając długotrwałą ochronę.

Precyzja

Jedną z kluczowych zalet malowania na mokro jest możliwość dokładnego pokrycia każdego detalu, nawet tych o skomplikowanych kształtach. Dzięki precyzyjnym technikom aplikacji farby uzyskujemy idealnie równą warstwę, wolną od zgrubień, smug czy pęcherzy powietrza. To gwarantuje estetyczny wygląd malowanej powierzchni i antykorozyjną ochronę.

Ekonomia i oszczędność

Malowanie na mokro charakteryzuje się mniejszym zużyciem farby w porównaniu z tradycyjnymi metodami malowania. To oznacza niższe koszty materiałów i mniejsze obciążenie dla budżetu projektu. Szczególnie istotne jest to w przypadku dużych gabarytów, gdzie każda oszczędność ma duże znaczenie. Dodatkowo, efektywność procesu pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy.

Uniwersalność lakierowania na mokro

Malowanie na mokro otwiera przed nami szerokie możliwości w zakresie tworzenia różnorodnych wzorów, efektów wizualnych oraz kombinacji kolorystycznych. Dzięki możliwości łączenia kilku kolorów na jednej powierzchni możemy realizować najbardziej wymagające projekty i spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Malowanie na mokro zapewnia trwałe efekty nie tylko dla produktów stalowych, lecz także dla różnorodnych innych rodzajów powierzchni jak plastik, drewno, MDF, itd.

Szybkość i efektywność malowania na mokro

Proces malowania na mokro jest szybki i wydajny. Dzięki temu możemy zrealizować Wasze projekty sprawnie i efektywnie, zachowując przy tym najwyższą jakość wykonania. Szybkość aplikacji farby przekłada się na krótszy czas realizacji projektu, co jest istotne zwłaszcza w przypadku zleceń wymagających priorytetowej dostawy.

Ekologia

Malowanie na mokro to metoda aplikacji powłok, która generuje niewiele  substancji szkodliwych dla środowiska, co czyni ją jedną z najbardziej ekologicznych technik lakierowania.

 

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą lub skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepszą metodę antykorozyjną dla Twojego detalu.

Masz pytania. Zapraszamy do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.