BLOG

Narzędzia Lean w malowaniu przemysłowym

Narzędzia Lean? Stosuj dopiero, gdy eliminujesz marnotrawstwo z procesu!


 

Każda firma dąży do ciągłego doskonalenia swoich procesów, zwłaszcza w obszarach takich jak malowanie przemysłowe, gdzie skuteczność i efektywność mają kluczowe znaczenie. W Alucrom, nie tylko przywiązujemy wagę do jakości naszych usług, ale również do optymalizacji procesów poprzez zastosowanie zasad Lean Manufacturing. Jednak należy pamiętać, że narzędzia Lean nie są rozwiązaniem samym w sobie, ale skutecznym sposobem eliminacji marnotrawstwa i doskonalenia procesów.

 

 

Narzędzia lean – wybór optymalny

Lean ma w swoim portfolio mnóstwo narzędzi: 5S, Kanban, SMED, TPM, OPF… ale kluczowym elementem skutecznego wdrożenia narzędzi leanowych jest ich odpowiednie i do wykrytych „marnotrawstw”. W Alucrom przykładamy ogromną wagę do identyfikacji i eliminacji wszelkich form strat w naszych procesach. Dlatego nie wdrażamy narzędzi  „na oślep”, lecz dopiero w momencie, gdy wykryjemy konkretne obszary wymagające optymalizacji.

Czasem mniej znaczy więcej…

 

Z życia wzięte…

W naszych zakładach prowadzimy aktywny proces zbierania informacji z hali produkcyjnej, zwracając szczególną uwagę na uwagi i problemy zgłaszane przez pracowników na co dzień. To właśnie te codzienne doświadczenia są naszą inspiracją do działania. Analizujemy zgłoszone problemy, identyfikujemy przyczyny źródłowe i dopiero wtedy podejmujemy działania naprawcze. Dzięki temu podejściu udało nam się zrealizować aż 16 projektów optymalizacyjnych w ciągu ostatnich 12 miesięcy w naszym zakładzie w Dębskiej Woli k/Kielc.

Skuteczne stosowanie zasad Lean Manufacturing to klucz do ciągłego doskonalenia procesów malowania przemysłowego. W Alucrom nie tylko identyfikujemy i eliminujemy marnotrawstwa, ale również wykorzystujemy narzędzia Lean w sposób elastyczny i efektywny, zapewniając naszym klientom najwyższą jakość i efektywność usług.

 

Masz pytania, a może jesteś ciekawy jakie narzędzia lean stosujemy w naszych zakładach aby nasza produkcja była jeszcze lepsza?  Jesteśmy gotowi podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą.  Ta transparentność to część naszej misji, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług i pełne zaufanie do naszej firmy.

 

Zapraszam do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.