BLOG

Czy niezawodność w łańcuchu dostaw jest możliwa?

Zapewniamy ciągłość dostaw nawet w obliczu nieprzewidywalnych sytuacji


 

Jednym z najważniejszych wyzwań w biznesie, zwłaszcza dla firm działających w branży produkcyjnej, jest zapewnienie ciągłości dostaw. Współczesny świat pełen jest nieprzewidywalnych czynników, które mogą zakłócić normalny przebieg procesu produkcyjnego. Od awarii maszyn, przez zdarzenia losowe takie jak pożary czy powodzie, po problemy logistyczne spowodowane np. zerwaniem linii energetycznych czy utrudnieniami drogowymi. W przypadku takich sytuacji, niezawodność partnera biznesowego staje się kluczowym czynnikiem determinującym dalszy rozwój działalności.

 

Lokalizacja jako klucz do elastyczności w łańcuchu dostaw

W Alucrom zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak istotne jest dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych oraz szybka reakcja na niespodziewane sytuacje. Dlatego też posiadamy kilka zakładów, dzięki którym sporą część naszej działalności możemy wykonywać w więcej niż jednej lokalizacji,  zapewniając naszym klientom niezakłóconą ciągłość dostaw.

Nasze cztery zakłady znajdziesz w trzech lokalizacjach:

 

Alternatywne linie produkcyjne

Zakład w Oleśnicy wykonuje unikatowy i niezastępowalny w skali naszej działalności proces zabezpieczania antykorozyjnego kataforezą. Mimo tego od 2017 roku, kiedy uruchomiliśmy produkcję nie mieliśmy żadnych awarii rzutujących na ciągłość dostaw do klientów – to już 7 lat bezproblemowej współpracy z naszymi partnerami!

Reszta naszych procesów z powodzeniem może być realizowana w kilku lokalizacjach. Doskonale wiedzą o tym nasi stali kooperanci. Jakiś czas temu nasz dobry Klient jeden ze swoich projektów zlecił częściowo do realizacji w Dębskiej Woli, a częściowo w zakładzie Byków 1.

 

Stabilne ogniwo w łańcuchu dostaw

Innowacyjne podejście do zarządzania dostawami to nasz kluczowy atut. Dzięki współpracy z operatorami logistycznymi reagujemy błyskawicznie na każdą sytuację, zapewniając naszym klientom stabilność w łańcuchu dostaw, a sobie spokojny sen.  Alucrom to stabilne ogniwo w łańcuchu dostaw.

 

Czy także oczekujesz niezawodności w łańcuchu dostaw?

 

Skontaktuj się z nami

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.