BLOG

Optymalizacja procesów w praktyce - case study

Optymalizacja procesów w praktyce: Studium przypadku Alucrom Polska


 

Zaangażowanie w optymalizację procesów to nie tylko trendy, to konieczność. Dziś chcielibyśmy podzielić się historią sukcesu z zakładu Alucrom Polska w Dębskiej Woli. Przedstawimy krok po kroku, jak dzięki innowacyjnym zmianom uzyskano nie tylko zadowolenie pracowników, ale także oszałamiające efekty finansowe.

Stan wyjściowy

W jednym z zakładów Alucrom Polska, w związku ze zwiększającym się od lat zapotrzebowaniem na powietrze sprężone, niekiedy występował problem niedoboru powietrza. Zauważone to zostało na stanowiskach przygotowania do lakierowania, a dokładnie przez osobę zajmującą się szlifowaniem mechanicznym.

 

Rozwiązanie krok po kroku

Rozpoczęliśmy proces diagnozy i analizy- rozmowy z UR, Technologią, konsultacje i zdecydowaliśmy się na przebudowę stanowiska. Zamiast tradycyjnych szlifierek, zainstalowano szlifierki elektryczne, co zmniejszyło zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Dodatkowo, zamontowano wysięgniki na szlifierki, ulepszono układ odciągania pyłu oraz dostosowano instrukcje stanowiskowe.

 

Korzyści

  • Zmniejszenie czasu potrzebnego na szlifowanie.
  • Zmniejszenie ilości zużywanych krążków papieru ściernego.
  • Odciążenie układu sprężonego powietrza w zakładzie.
  • Oszczędności ze zmniejszenia zużycia prądu.
  • Oszczędności na częstotliwości wymiany filtrów w kabinie.
  • Dostępność sprzętu do pracy niezależna od sprężonego powietrza.

 

Skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniu problemu. Cała reszta to bardzo pozytywny efekt uboczny.

Przebudowa stanowiska to tylko jeden przykład działania na rzecz optymalizacji procesów w naszych lakierniach. To także dowód na to, że skupienie się na rozwiązaniu konkretnego problemu może przynieść natychmiastowe i znaczące korzyści finansowe oraz operacyjne. W dążeniu do efektywności, warto szukać innowacyjnych rozwiązań, nawet jeśli wydają się one drobne.

 

Gotowy na optymalizację swoich procesów? Skontaktuj się z nami, aby sprawdzić jak możemy pomóc Twojej firmie osiągnąć lepszą wydajność i efektywność poprzez nasze usługi malowania przemysłowego.

Zapraszam do kontaktu

BLOG

Porady eksperta

Więcej podobnych treści znajdziesz na naszym blogu. Co tydzień publikujemy nowy artykuł. Znajdziesz tam case study, ciekawe projekty, najczęstsze problemy i ich rozwiązania oraz inne ciekawe treści branżowe.