Projekt malowania wałów napędowych

Infrastruktura, w tym zastosowanie robota lakierniczego i technologie używane w zakładzie Byków 2 doskonale sprawdzają się w przypadku klientów z branży motoryzacyjnej. Wysoka jakość procesów w zakładzie Byków 2 jest potwierdzona certyfikatem IATF 16949. 

Usługę lakierowania powłok na wałach przegubowych dla czołowego producenta wałów napędowych wykonujemy od początku uruchomienia lakierni w Bykowie 2. Rozpoczęcie współpracy, czyli pierwsze uruchomienie linii, nastąpiło w dniu 11.03.2014. Projekt realizujemy robotem firmy FANUC (z instalacją lakierniczą Wagner), z wykorzystaniem zjawiska elektrostatycznego, farbami przyjaznymi środowisku.  Nasza dbałość o środowisko potwierdzona jest certyfikatem ISO 14001.  Dzięki wykorzystaniu robota malarskiego mamy możliwość automatycznego malowania obiektów <2,7m.  

Lakierowanie elektrostatyczne umożliwia: 

  • zredukowanie straty materiału malarskiego, 
  • zredukowanie OverSpray, 
  • w znacznym stopniu ograniczenie zabrudzenia kabiny i filtracji, 
  • równomierne rozłożenie materiału malarskiego na powierzchni lakierowanego detalu, 
  • znaczną poprawę jakości lakierowanej powierzchni. 

Proces przygotowania powierzchni prowadzony jest na odczynnikach firmy ChemetallPosiadamy nowoczesną i przyjazną środowisku technologię wstępnej obróbki – Oxsilan®, która ma zastosowanie dla wielu metali oraz daje dobrą odporność korozyjną. 

Malowane przez nas wały montowane są w autach marek takich jak: FIAT, VOLVO, ALFA ROMEO, MASERATI, JAGUAR i LAND ROVER.