PROJEKT

Malowania wałów napędowych

Projekt malowania wałów napędowych

Infrastruktura, w tym zastosowanie robota lakierniczego i technologie używane w zakładzie Byków 2 doskonale sprawdzają się w przypadku klientów z branży motoryzacyjnej. Wysoka jakość procesów w zakładzie Byków 2 jest potwierdzona certyfikatem IATF 16949. 

Usługę lakierowania powłok na wałach przegubowych dla czołowego producenta wałów napędowych wykonujemy od początku uruchomienia lakierni w Bykowie 2. Rozpoczęcie współpracy, czyli pierwsze uruchomienie linii, nastąpiło w dniu 11.03.2014. Projekt realizujemy robotem firmy FANUC (z instalacją lakierniczą Wagner), z wykorzystaniem zjawiska elektrostatycznego, farbami przyjaznymi środowisku. Nasza dbałość o środowisko potwierdzona jest certyfikatem ISO 14001. Dzięki wykorzystaniu robota malarskiego mamy możliwość automatycznego malowania obiektów <2,7m.
Zakład Byków 2
Lakierowanie elektrostatyczne umożliwia:
- zredukowanie straty materiału malarskiego,
- zredukowanie OverSpray,
- w znacznym stopniu ograniczenie zabrudzenia kabiny i filtracji,
- równomierne rozłożenie materiału malarskiego na powierzchni lakierowanego detalu,
- znaczną poprawę jakości lakierowanej powierzchni.

Proces przygotowania powierzchni prowadzony jest na odczynnikach firmy Chemetall. Posiadamy nowoczesną i przyjazną środowisku technologię wstępnej obróbki – Oxsilan®, która ma zastosowanie dla wielu metali oraz daje dobrą odporność korozyjną.

Malowane przez nas wały montowane są w autach marek takich jak: FIAT, VOLVO, ALFA ROMEO, MASERATI, JAGUAR i LAND ROVER.

Inne realizacje

Masz pytania, chętnie na nie odpowiemy. Zamów kontakt!

    Dane podane w formularzu są niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie oraz przedstawienie oferty. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziesz pod linkiem:
    Polityka zachowania poufności