Wymienniki mikrokanałowe

Ochrona antykorozyjna wymiennika mikrokanałowego MCHE

Rozwój mikrokanałowego wymiennika ciepła jest zasługą przemysłu motoryzacyjnego, gdzie stosowany jest od ponad dwudziestu lat. W przemyśle HVACR ten rodzaj wymienników pojawił się stosunkowo niedawno. Do ich największych zalet zalicza się niższa waga, większa wydajność oraz obniżenie wymaganej objętość czynnika chłodniczego. Kolejną zaletą cewki MCHE jest to, że jest wykonana wyłącznie z aluminium, dzięki temu jest mniej podatna na korozję galwaniczną (spowodowaną połączeniem różnych metali) niż tradycyjne cewki RTPF. Oczywiście użytkowanie wymiennika MCHE przynosi także wyzwania- w środowiskach korozyjnych korodują nie tylko żebra, ale także rury aluminiowe, dlatego należy stosować dedykowane powłoki antykorozyjne.
Zobacz nasze realizacje

Dlaczego warto stosować specjalistyczne powłoki?

✔ zachowuje wysoką wydajność mikrokanału HX
✔ zapobiega wczesnej awarii mikrokanału HX
✔ warstwa ochronna przewodzi ciepło
✔ poprawa właściwości uwalniania wody
✔ wysoka elastyczność przy zginaniu
✔ pigment odblaskowy zapobiega absorpcji promieni słonecznych
✔ ponad 11 000 - godzinny test w komorze solnej ASTM B117

W połączeniu z naszymi innowacyjnymi metodami aplikacji, powłoki te zapewniają kompleksowe pokrycie wymiennika ciepła, zapewniając przy tym doskonałą ochronę antykorozyjną, niemającą negatywnego wpływu na jego wydajność.
Przeczytaj o tym więcej

Blygold PoluAl MC® : elastyczna powłoka i elastyczny proces aplikacji

Elastyczność powłoki
Blygold PoluAL MC cechuje się elastycznością. Nawet po przeprowadzeniu testów cyklu termicznego powłoka jest w stanie wytrzymać test gięcia płetwy bez ryzyka pękania czy rozwarstwienia. Kolejną istotną zaletą elastyczności powłoki jest możliwość zginania płaskich cewek mikrokanalowych po jej nałożeniu. Testy wykazały, że powłoka nadal znajduje się w idealnym stanie na zagiętych obszarach.

Elastyczność aplikacji
PoluAl MC jest aplikowany za pomocą specjalnych technik natrysku Blygold. Ten system aplikacji może być stosowany na wymiennikach ciepła o mikrokanalowej konstrukcji bez żadnych ograniczeń wielkościowych. Powłoka może być aplikowana także już na zgiętych cewkach.
Więcej o PoluAL MC

Unikatowa technologia

Blygold PoluAl MC całkowicie oddziela wrażliwe części od środowiska korozyjnego. Dzięki bardzo cienkiej aplikacji jednowarstwowej powłoki zapobiegamy wystąpieniu korozji wżerowej i wyciekom czynnika chłodniczego. Pigment refleksyjny odbija promieniowanie słoneczne i nie tylko zapobiega rozpadowi powłoki spowodowanej promieniowaniem UV, ale także zmniejsza absorpcję promieniowania słonecznego.

Powierzchnia powłoki zapewnia lepsze właściwości odwadniania dla cewek mikrokanalików, przez co ryzyko korozji i gromadzenia się zanieczyszczeń jest znacznie zmniejszone. Opatentowana technika natrysku Blygold zapewnia 100% pokrycia powierzchni metalu bez mostkowania odstępów między żebrami lub ich doskonalenia.

Technologia Blygold jest ceniona w branży klimatyzacyjnej na całym świecie i jest powszechnie wybierana jako ochrona antykorozyjna systemów HVAC w różnych obiektach.
Więcej o Blygold

Porównanie

JAKOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE W TRWAŁOŚĆ

Lider w ochronie antykorozyjnej - lider w trwałości

Masz pytania, chętnie na nie odpowiemy. Zamów kontakt!

    Dane podane w formularzu są niezbędne do przesłania odpowiedzi na zapytanie oraz przedstawienie oferty. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziesz pod linkiem:
    Polityka zachowania poufności