Lakierowanie na mokro

Lakierowanie na mokro jest metodą nakładania na wyroby stalowe warstwy ochronnej o właściwościach ogniochronnych i antykorozyjnych, która stanowi alternatywę dla metody suchej, czyli malowania proszkowego. Podczas malowania na mokro wykorzystuje się płynną farbę, nakładaną warstwami w odpowiednio krótkich odstępach czasu, tak by warstwa nałożona wcześniej nie wyschła całkowicie, pamiętając jednak, by zdążyła odparować przed aplikacją następnej. W zależności od specyfiki zamówienia, na określony element może być nałożonych kilka warstw ochronnych (od dwóch do czterech, a nawet więcej), uzyskując dzięki temu bardzo trwałe rezultaty.

Przed rozpoczęciem malowania na mokro należy odpowiednio przygotować powierzchnię do tego procesu. Kluczowe dla powodzenia lakierowania na mokro jest wstępne usunięcie pozostałości i osadów oraz odtłuszczanie powierzchni, a także jej maszynowe przeszlifowanie w celu uzyskania lepszej szorstkości.

Zalety malowania na mokro

Lakierowanie na mokro daje trwałe efekty nie tylko dla wyrobów stalowych i metalowych, ale również dla wielu innych rodzajów powierzchni. Jest to więc metoda bardziej uniwersalna i mniej kosztowna od malowania proszkowego. Jeśli dany materiał nie pozwala na użycie wobec niego wysokiej temperatury (co wyklucza zastosowanie metody malowania proszkowego ze względu na konieczność użycia pieca lakierniczego) zaleca się właśnie malowanie na mokro. To sprawia, że ta metoda sprawdza się doskonale przy zabezpieczaniu przed korozją np. mebli, drewnianych konstrukcji, płyt MDF czy plastikowych przedmiotów.

Kolejną zaletą tego sposobu jest szybkość aplikacji farby, zwłaszcza jeśli dotyczy ona dużych obszarów i elementów wielkogabarytowych. Za pomocą metody natryskowej uzyskane efekty są bardzo wydajne i dokładne, nawet gdy zamówienie obejmuje materiał o niestandardowych kształtach. Lakierowanie mokre jest bardzo dokładne pod względem równomiernego pokrycia, przez co nie pozostawia smug na malowanej powierzchni. Mnogość farb dostępnych na rynku zapewnia również szeroką gamę kolorów i efektów wizualnych nadających dodatkowe walory estetyczne lakierowanym elementom.

Malowanie na mokro w okolicy Wrocławia i Kielc

Alucrom oferuje usługi lakierowania na mokro w dwóch zakładach w Bykowie koło Wrocławia, a także w Dębskiej Woli niedaleko Kielc. W naszych zakładach na terenie Bykowa lakierowanie na mokro odbywa się za pomocą farb wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych. Zakład Byków 1 specjalizuje się w malowaniu elementów wielkogabarytowych zarówno pod kątem ochronnym, jak i dekoracyjnym.

Zakład Alucrom w Dębskiej Woli k. Kielc świadczy usługi malowania na mokro przede wszystkim konstrukcji stalowych wykorzystywanych w przemyśle budowlanym i energetycznym. Posiada nowoczesne systemy lakiernicze, dzięki którym proces zabezpieczania obrabianych elementów przed korozją jest jeszcze bardziej wydajny.

Firma Alucrom oferuje malowanie na mokro materiałów o różnych gabarytach i przeznaczeniu. Nasza oferta obejmuje nie tylko sam proces lakierowania na mokro, ale także, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta dodatkowe usługi pomocnicze. W ramach Contractingu jesteśmy również w stanie wykonywać część oferowanych usług w terenie lub siedzibie naszych Klientów. Wszystkie realizacje dostosowujemy do wymagań Klienta, dlatego cennik naszych usług jest ustalany indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu i szczegółowego zapoznania się z ofertą firmy!

Lakierowanie na mokro realizujemy w: